Хіти, актуальні сотні років
шведсько-український проект SWIЖЕ представляє
Folk Now — музичну мандрівку Європою, від запальних балканських мелодій через коломийки до потужних ритмів Скандинавії
До народної музики кожен з них ішов своїм шляхом. Скрипаль Михайло Качалов, наприклад, грав класику, поки вісім років тому йому не запропонували приєднатися до ірландського фолькового гурту. Кларнетист Понтус Естлінґ виступав з рок-групою. Керсті Юанссон хоча й з самого початку вивчала скрипку з акцентом на фольк-музиці, маленькою дівчинкою мріяла потрапити в Боллівуд
Близько місяця тому чотири українські музиканти та троє шведських вперше зустрілися в Стокгольмі і вже після тижня репетицій мали успішний концерт. Їм це вдалося, навіть не розуміючи мови одне одного, — вони говорили через музику. Самі музиканти вважають, що фольк може з’єднати всі країни, адже це те, що створюється разом. А грати таку музику, на їхню думку, один із найкращих способів зустріти нових цікавих друзів — музиканти живуть в усьому світі.
Отже, учасники проекту:
Triller/Швеція: Понтус Естлінґ (кларнет/губна гармоніка), Ерик Ронстрем (гітара), Керсті Юанссон (скрипка). Triller є унікальним шведським гуртом, музиканти якого віднайшли пісні з майже забутих у плані фольк-музики шведських провінцій Вестер’єтланд, Нерке та Готланд.
Бурдон/Україна: Олена Єременко (скрипка) , Михайло Качалов (скрипка). Гурт створено у Львові в 2002 році — задля того, щоб грати музику на основі народних танців в максимально живий спосіб. Бурдон починав саме зі скандинавcької музики, далі в програмі з’явилися також бельгійські, англійські, провансальські, сицилійські та турецькі танці. А останнім часом учасники гурту зосередилися на музиці Карпатії.
Топоркестра/Україна: Сергій Топор (акордеон), Ірина Шикура (спів). Про Топоркестра неможливо знайти жодної інформації. Проте, так само неможливо уявити й жодної етно-музичної події в Україні, де б не звучали румунські, молдавські та українські пісні від цього гурту.