За класичною повістю Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» можна вивчати життя, побут, звичаї та традиції українського народу минулих століть. Недарма ж сучасники називали цю повість «енциклопедією народознавства». Водночас порушені в ній проблеми та теми надзвичайно актуальні.
В центрі вистави Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім.В.Василька, як і в повісті, — родина Кайдашів. Це хроніка одної сім’ї, в якій трапляється все: свята і будні, сварки і примирення, суперечки між батьками і синами, між свекрухою і невістками.
Кайдаші зіштовхуються з повсякденними проблемами буття, коли перетинаються поняття «моє» і «не моє». Хто б міг подумати, врешті-решт, що людей одної крові спроможна роз’єднати груша, котра розрослася на одному подвір’ї й перекинула свої гілки на друге?.. Сміх та гріх! — і в сучасному житті таке частенько трапляється.
В вистава «Кайдаші» є все: соковиті народні характери, яскраві діалоги, українські обряди та звичаї, комедійні ситуації та трагічні непорозуміння…