Все события Французской ВесныPrisca — 03. bastringue.mp3 7.4M
Prisca — 11. Mon Ukraine.mp3 7.8M
Prisca — 13. La fatalite.mp3 33.5M
Фестиваль «Французька Весна в Україні-2007«
Посольство Франції в Україні
Французький культурний центр в Україні
Французький центр Одеси та Альянс Франсез
ФРАНЦУЗЬКИЙ РОК ЗІ СЛОВ'ЯНСЬКИМИ МОТИВАМИ
Концерт гурту «Пріска»
У музиці гурту «Пріска» поєднуються жава-рок зі слов'янськими відтінками, ностальгійні балади та ейфорійний джаз.
«Пріска» складається з шести справжніх тулузців: п'ятьох талановитих музикантів та співака-автора з сумним надтріснутим голосом.
«Пріска» — це пісні, в яких теми спливаючого часу, дитинства, дружби, кохання, смерті покладені на чудову музику та вдало підібране аранжування.
«Пріска» — це 90 хвилин чистого щастя у спекотній атмосфері.
«Святковий безлад», другий альбом тулузького гурту, підготував для українців чудову несподіванку: Мафуд Беттаєб, автор текстів та вокаліст «Пріски» написав пісню «Моя Україна» з доброзичливими словами та шаленим ритмом: «…і вчора теж я втомився!/ Я мандрував, подорожував / З Кривого Рогу до Одеси… / А Україна не так вже і далеко… я ще туди повернуся»…
Мафуд Бетаєб ще ніколи не був в Україні! Чи здогадувався він, пишучи ці рядки, що приїде сюди через рік?
Для гурту з Тулузи ПРІСКА / PRISCA 2006 рік – це рік нового альбому та нових гастролей
Альбом вийшов у Франції 1-го березня 2006р. у мережі “Productions Speciales”
Для численної публіки, яка з перших появ “Пріски” на сцені у 1999 році стежить за їхніми виступами в концертних залах та на фестивалях, вихід 2-го альбому є приємною подією.
Їхні пісні з вишуканими та добре аранжованими мелодіями розповідають про час, що минає, про дитинство, дружбу, кохання та смерть. Ті, хто познайомилися з “Пріскою” завдяки їхньому знаковому та об'єднуючому гімну “Кав'ярня віслюків” (2001р.), спрямованого проти крайньої правиці, не будуть розчаровані, тому що цей альбом (себе не зміниш) також наробить багато галасу та “розворушить” публіку. Для “Пріскі” пісня – це справжній поєдинок.
Безумовно, цього разу, “Пріска”, передусім, стверджує свою рок-спрямованість. Сповнені натхнення, перенасичені ідеями, вони створили чимало пісень, обробивши їх у різних рок-стилях, що якнайкраще відповідає духу новітньої французької сцени. Тепер ми маємо нагоду знову бути присутніми на виступах “Пріскі”, яка досягла рівня таких гуртів, як Ogres , B e nabar та виконавця Лоїка Лантуана..
Другий альбом був записаний на студії Pressoir Франсуа Вашоном, з котрим співпрацюють та підтримують дружні стосунки багато митців, які належать до того ж музичного середовища, що й “Пріска”.
Крім того, свій творчий дух “Пріска” підтримує, беручи участь у фестивалях та інших культурних заходах: концерт на фестивалі Francofolies у Ля Рошеллі (2004р.), творчі майстерні зі звукорежисури, освітлення та сценічної майстерності на фестивалі Sc e ne atla ntique , творчі майстерні Chantiers des Francos (2003р.).
Разом з другим альбомом “Пріскі” ми знайомимось і з їхнім новим репертуаром – концерти гурту набирають іншого виміру. Радісні мелодії супроводжуються зворушливими сценічними образами, відчуття магічної чарівності не залишає нас протягом всього спектаклю. Існує звук, притаманний тільки “Прісці”, а також слово “Пріски”, енергія “Пріски”
зрештою, неповторна особистість “Пріски”.
концертна діяльність
Виступи на фестивалях:
Alors Chante ! (“Давай, співай!”) м. Монтобан – Les Francofolies (“Франкошаленство”), м. Ля Рошелль – Convivencia (“Співіснування”), Південний канал – Festival de Rue (“Вуличний фестиваль”), м. Рамонвілль – Musicalarue (“Музика на вулиці”), м. Люксе – L ' Ou i e qui danse (“Звуки танцюють”), м. Намур (Бельгія) – Les Nuits de Nacre (“Перламутрові ночі”), м. Тюлль – La Sarabande des Bouchauds “Сарабанди в Бушо”), м. Руїяк – Tango , Swing et Bretelles (“Танго, свінг та бретель”), м. Монсо-ле-Мін – Les Musicales (“Музики”), м. Бастія – Settembrinu di Tavagna (“Вересень у Таваньї”), деп. От-Корс – Les Vibrations (“Вібрації”), м. Муассак – Estivada (“Літні.мелодії”), м. Родез – Les Folies (“Шаленство”), м. Аркашон – Chantons sous les pins (“Співи під соснами”), м. Ріон – 31 Notes d 'e t e (“31 нотка влітку”), деп. От-Гаронн – Les Tr e teaux (“Підмостки”), м. Тук – Atout Arts (“Козирі мистецтв”), м. Туар…
у коцертніх залах:
Le Sentier des Halles , м. Париж – Le Bijou , Le Bikini , La Cave Po e sie
(“Погрібець поезії
”) м. Тулуза – Зала Panouse , м. Турнефей – La Feni e re , м. Ош – Le Bateau Ivre , м. Тур – Le Grand Zanzibar , м. Лімож – Le Carr e Bleu , м. Пуатьє – Міський театр, м. Туар – La Cigale , м. Ньон
дискографія
1-й альбом: “ Prisca ” Willing prod / Mosa i c Music (вийшов у Франції 20-го листопада 2001р.)
2-й альбом: вийшов у березні 2006р.
Збірні диски:
“ Chansons du bout de la nuit ” ( “Пісні наприкінці ночі”)
разом з гуртами: T e tes Raides , Ogres de Barback , La Tordue , Hurlements d ' L e o , а також з Тома Ферсаном та іншими
( Wagram , 2002, 10 тис. екземплярів.)
“ Toulouse en scene ” (“Тулуза на сцені”)
разом з гуртами: Fabulous Trobadors , Femmouze T , La Rouquine du Premier , Zebda , а також з Сандовалом та іншими ( Mosa i c Music , 2001, 7 тис. екземплярів)
“ Nouvelles Guinches Vol .2” (“Нові танці Т.2”)
разом з гуртами: Karpatt , Mes souliers sont rouges , а також з Мано Соло, Сансеверіно та іншими
( Productions sp e ciales , 2005)
Біографія
1998 — створення гурту “Пріска” ( Prisca )
1999 — гурт стає відомим у рідній Тулузі, завдяки виступам на вечорах підтримки громадських акцій, на альтернативних сценах та у концертних залах: Le Bijou , le Petit Diable , la Cave Po e sie та la Peniche Chevrefeuille .
2000 — групу помічає Willing production , і “Пріска” розпочинає гастролі по всій Франції. У цьому ж році гурт стає учасником програми по підтримці мистецьких проектів Anda Formation (надання можливості роботи у студії, допомога в промоції та рекламній поліграфії). Щороку така допомога надається лише одному мистецькому тулузькому проекту. Гурт пройшов також відбір до регіонального фіналу фестивалю D e couvertes du Printemps de Bourges (“Весняні відкриття у Буржі”).
2001 — до складу “Пріски” входить ударник. В серпні на студії la Manne група записує свій перший альбом, який виходить у Willing production , і в листопаді починає розповсюджуватись у мережі Mosa i c Music . З нагоди виходу цього альбому був організований тиждень концертів “Пріски” у концертній залі Bijou (Тулуза), а також відбулося багато виступів гурту на радіо та телебаченні ( TLT , France 3 ).
2002 — завдяки цьому альбому, а також деяким композиціям у збірних альбомах (пісні: Le Caf e des a nes – “Кав'ярня віслюків”, l ' Ami – “Друг”), у “Пріски” виникає коло шанувальників, які щоразу під час концертів підспівують куплети пісень. Успіх гурту підтверджується під час літніх гастролей, коли вони вперше виступають на таких значних фестивалях, як Alors Chante ! (“Давай, співай!”) у м. Монтобан та Musicalarue (“Музика на вулиці”) у м. Люксе.
2003 — остаточно формується склад і спрямованість “Пріски”. Гурт зосереджується на підготовці нового спектаклю та репертуару. Розпочинає ґрунтовну працю над текстами, аранжуванням, звуком, сценічним образом, а також вдосконалює освітлення. Для цього до “Пріски” приходять два нові учасники: Жан-Філіп Оре (звукорежисер) та Жеремі Ломан (освітлювач). Гурт має також нагоду взяти участь у творчих майстернях Chantiers des Francos , а пізніше у майстернях фестивалю Sc e ne Atlantique (три тижні роботи у трьох концертних залах: на острові Ре, в м. Туар та в м. Руїяк, а також можливість інших видів співпраці, як, наприклад, з Філіпом Альбером з Coach — Ради, що займається супроводом творчих майстерень та груп.)
З кожним виступом майстерність “Пріски” помітно зростає. Звук стає більш притаманним стилю рок, аранжування — більш досконалим, тексти — більш особистими. Але творчому розвиткові гурту заважає анулювання літніх фестивалів та зміни у статусі артистів, що працюють на підставі тимчасових контрактів. Після участі у Chantiers des Francos “Пріска” здобуває найбільшу прихильність журі та публіки і завдяки цьому отримує право виступити двічі на сцені Bal de l ' Horloge в рамках Francofolies (“Франкошаленства”) у Ля Рошеллі. Для продовження концертної діяльності гурт змушений чекати наступного року.
2004 — крім фестивалю Francofolies “Пріску” запрошують з концертами на різноманітні відомі сцени: перший раз група виступає у столиці (зала Sentier des Halles ) та за кордоном (фестиваль l ' Ou i e qui danse — “Звуки танцюють” у Бельгії), а також на баржі (фестиваль Convivencia — “Співіснування”).
Цей рік був також позначений підготовкою до виходу їхнього 2-го альбому.
2005 — робота над другим альбомом.
2006 — 1-го березня у Productions sp e ciales виходить новий альбом. У лютому розпочинаються гастролі, пов'язані з виходом їхнього другого альбому.
Офіційний одеській сайт Фестивалю «Французька Весна в Україні-2007» — www.vesna.od.ua