У час, коли побутовий інфернальний сюрреалізм тісно переплітається з соціальною критикою, утворилась нова художньо-біологічна формація «Бактерія». Вона, як і натуральна бактерія, — маленька, але вельми живуча. «Бактерію» не видно без мікроскопу, проте вона є дуже відчутною в організмі. Її задача — розповсюджувати свої ідеї. Не обов'язково, що вона є шкідливою. «Бактерія» може одночасно містити в собі полярні маркери: для когось — позитивні, для інших — деструктивні. Вона необхідна, як і кожен мікроорганізм, для збалансованого існування цього складного і дуже зваженого світу.
Почалось все з самоврядування двох художників — Івана Семесюка і Олекси Манна. Самоврядування полягало в незатійливому бажанні розшуковувати і експонувати хуліганське мистецтво, яке поки що неможливо виставити в галереях.
Мистецтво, яке самостійно існує, жваве, підкріплене лише особистістю художника. На відміну від лабораторного, висмоктаного з пальця проектного мистецтва, якому необхідні інституційні милиці, щоб воно взагалі же врало. Хуліганське існує самостійно, десь твориться, по районах і кутах інтернету. Про нього знає обмежена кількість людей, але в своєму колі воно вже культове. Вивести це мистецтво з території інтернету і соціальних мереж в оф-лайн і було стимулом для створення підпільної галереї-квартирника.
На основі квартири, яку друзі-архітектори створили для своїх власних розваг, була відкрита підпільна галерея теж під назвою «Бактерія». За 5 місяців там було проведено
9 проектів, у тому числі останній — міжнародний. Зараз активно створюється онлайн-телебачення «Бактерія-ТВ» завдяки продюсерсько-журналістській команді волонтерів.
Художнє угрупування «Бактерія» складається з двох вищезгаданих резидентів, які як куратори запрошують для участі в проекті різноманітних авторів.
Жовч, цукор, жах, соціальні маніпуляції, українофілія і україножерство, аграрно-шляхетська боротьба, нав'язування різноманітних культів, зомбіфікація і роботизація населення, пошук сучасного героя і оспівування антигероїв, антропологічний портрет епохи — це є неповний перелік основних тем, якими цікавиться нео-романтичне угрупування «Бактерія».
Ще одна задача, яку ставить перед собою «Бактерія» — це необхідність вивести сучасне мистецтво з категорії навішування різноманітних ярликів і таким чином прокласти шлях до свободи від стереотипів. Мистецтво не буває правим або лівим. Політкоректним або нецензурованим. М'яким або жорстким.
Воно буває або живим, або мертвим.