Форум Концерты Литературный вечер Сергея Жадана
Mykhailo [29 июля 2016]
Марат помер уві сні. На початку березня, навесні. Коли тануть сніги, і ріки лишають свої береги, як діти лишають батьківські доми після тяжкої зими. Марат тренувався на «Спартаку». Мав удачу навчену і тривку, мав треноване тіло, ходив із серйозним лицем, був, мабуть, справді кращим бійцем у напівсередній вазі, носив наколку з Фіделем на лівій нозі. Імам говорив, стоячи над ним: «Пророк, - говорив, - ніколи не був сумним. Пророк знав – зло зжирає зло. Буде так, як буде. Завжди так і було. Ось і Марат матиме що сказати, про кожну з власних провин. Пророк і вигадав пневмонію для таких як він». Маратова мама мовчала в кутку. Маратів брат слухав молитву гірку. А коли імам поклав долоню йому на плече худе і сказав: «Усе, що зникає, знову колись зійде», «Ніщо не зникає, - відповів йому брат. - Я заберу собі капу, з якою бився Марат. Я знаю, чому він помер. Щоранку він бився проти своїх химер. Щодня він збивав у кров кулаки. Щовечора він відчував, як згасають над ним зірки. Лише найхоробріші з нас заступають за цю межу. Хто бачив його в рингу, знає, про що я кажу. Як може зникнути те, що є? Що з ним робитиме той, хто все нам дає? Зникнути може хіба що страх. Решта лишається в нас – молодших братах, які відбивають собі серця, стоячи до кінця». Брат відійшов убік. Він був молодший на рік. Марата вважав головним. Всюди ходив за ним. Тепер ось мовчав, відійшовши нараз, і приховував сльози, мабуть, соромлячись нас. Коли виносили тіло, почався сніг. Падав з темних небес просто до ніг. Імам ішов попереду, ніби мара. Рання весна на цвинтарі – не найкраща пора. Жінки починали плакати, а чоловіки відчували, як тихо згасають над ними зірки.
Анна [12 августа 2016]
Коли вона повернулась, ближче вже до зими, всі свої літні речі вимінявши на квиток, в теплих її кишенях ховались портові дими, а кров мала колір висушених трояндових пелюсток. І я гортав її книги в перці, кориці й вині, і слухав собі неуважно, як вона залива, і як виростають у темряві, зріючи на глибині, чорний камінь вугілля, зелена рослина трава. І сонце повільно скочувалось під тиском своєї ваги, і вона розсипала борошно, мов дзвінкий порошок, і чекала кожного вечора коли вже підуть сніги, але сніг, на відміну від неї, так тоді й не пішов.
Укажите ваш е-мейл, мы сообщим об отзывах когда их кто-то напишет здесь:



 
Литературный вечер Сергея Жадана

30 ноября, понедельник, 2015:
Зелёный театр

13 августа, суббота, 2016:
19:00 Зелёный театр



Другие обсуждения:
Рикардо Влади 9
Бумбокс. Знову трійка 307
Занзибар 2
Дворец спорта 8
Одесская Филармония 237
Культурный центр Ягода 2
Сады Победы 129
Дом офицеров 3
Дворец Моряков 7
Одесская юридическая академия 38
Актовый зал ОНУ 13
Думская площадь 2
Дом Актёра (малый зал филармонии) 8
Золотой Бугаз 1
Клуб "Орбита" 1
Отель Виктория 1
Куликово поле 15
Гостиница "Черное море" 3*, Одес... 1
Горпляж 1
Глеб Самойлов & The Matrixx 55


 
В других :