1920-ті роки називають ренесансом української культури. За неповне десятиріччя українське кіно, живопис, література вийшли з-за лаштунків на авансцену і заявили про себе на весь світ. Хто ці люди, які творили нову модерну культуру, звідки вони взялися і куди поділися? Про героїв і антигероїв, про «геть від Москви» і літературну дискусію, про театр Курбаса і авангард Єрмілова, про нові жанри в літературі й на сцені, про детективи, джаз і мюзикли — про все поговоримо на лекції про наші українські 1920-ті, такі само шалені, як американські.
Освітня програма реалізується за фінансової підтримки Міжнародний фонд «Відродження». Зверніть увагу й на інші лекції освітньої програми:
17/11, 14:00: Украинский авангард. Революция мировоззрения.
18/11, 14:00: История формирования коллекции работ Айвазовского в ОХМ
24/11, 14:00: Місце Богомазова у пантеоні українських митці
ℹ️ Ярина Цимбал
Українська літературознавиця і редакторка, дослідниця літератури 1920-х років, українського авангарду, лекторка-просвітниця. Наукова працівниця відділу української літератури ХХ століття і сучасного літературного процесу в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Авторка проекту «Наші 20-ті» у видавництві «Темпора». У рамках проекту упорядкувала антології української прози 1920-х років та збірники окремих авторів, супроводила їх передмовами й біографіями письменників. Веде авторську рубрику «20-ті LIVE з Яриною Цимбал» на сайті ЛітАкцент, присвячену головно літературному побуту 1920-х років, а також персоналіям і текстам того періоду.