Органна музика буває різною!
Стриманою і виваженою математично, романтичною та емоційною, містичною та авангардною.
Класичне та новаційне звучання органу — в одному концерті від солістки Львівського органного залу Світлани Позднишевої!
5 лютого, субота
14.00
Римо-Католицький Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катерининська 33\1
Вхід — free donation (за можливості від 50-100 грн)
Світлана Позднишева – орган
Юлія Юрчак – ассистент\ведуча
Біографія виконавиці:
Світлана Позднишева – піаністка, органістка, клавесиністка, солістка Львівського органного залу (Львівського будинку органної та камерної музики).
Музичну освіту здобула у Львівському музичному коледжу імені Людкевича та Львівській національній музичній академії імені Лисенка. Завершила асистентуру-стажування в класі доцента П.Довганя (2017). Виконавську майстерність вдосконалювала на фортепіанних майстер-класах “Бещади без кордонів” у м.Сянок, Польща (2014, 2015), серед іншого у таких педагогів, як Віра Носіна, Денис Жданов, Анджей Ясінський, Александра Звербліте (фортепіано), Анджей Татарський (фортепіанний ансамбль), Януш Островський (орган), Катажина Дрогощ, Урсула Барткевич (клавесин).
Навчання гри на органі розпочала у класі Івана Духнича на факультативі при ЛНМА ім.Лисенка, вдосконалювала майстерність на майстер-класах в Утерах (Чехія) у Лоренцо Гієльмі (2018) та під час Львівської органної резиденції (2021) у Галини Булибенко та Улли Крігул. З 2013 року працює концертмейстером у Львівській національній музичній академії. Брала участь у числених проєктах Львівської філармонії як солістка, у складі ансамблів та оркестрів.
Репертуар Світлани Позднишевої є дуже широким і охоплює всі епохи: від музики 17 до найсучасніших творів. Проте як серед фортепіанного, так органного та камерного репертуару найбільшу частку складають твори XX-XXI століття та твори українських композиторів. Серед іншого реалізувала концертні програми та звукозаписи творів В.Безкоровайного, Ф.Якименка, Я.Ярославенка, Б.Дрималика, І.Левицького, Б.Кудрика, А.Рудницького та інших.
Програма концерту:
1. Г.Ф.Гендель — Пасакасія соль-мінор
2. Й.С.Бах — Хорал Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
3. Л.Дакен — Noel #6
4. С.Нічіфор — Німецька колядка
5. Р.Стоугтон — Піраміди з Єгипетської сюїти
6. Р.Стоугтон — Юланар в морі з сюїти Казки арабської ночі
7. Ж.Ален — Висячі сади
8. Й.С.Бах — Чакона з партіти для скрипки соло d-moll (переклад для органу Г.Мессера)
9. Г-А.Штамм — Мандала
10. Г-А.Штамм — Шотландська токата